Карта профільного навчання

 

КАРТА ПРОФІЛЬНОГО НАВЧАННЯ БЕРДЯНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ № 1 «НАДІЯ»

Особливості навчання в Бердянській гімназії № 1 «Надія»

Бердянська гімназія №1 „Надія” – інноваційний навчальний заклад адаптаційного типу, Школа культури здоров’я, член Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю, експериментальний навчальний заклад всеукраїнського рівня, інформаційно-освітній центр з розвитку Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю, дійсний член Всеукраїнської асоціації Шкіл майбутнього, ресурсний центр Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з формування професійної компетентності педагогів.Станом на 01.09.2019 року в гімназії навчається 275 ученів. За підсумками 2018-2019 н.р. на високому рівні навчалися 47 учнів (19,58%), на достатньому рівні – 150 учнів (62,5%), на середньому рівні – 43 учні (17,92%).

Ефективність роботи навчального закладу в процесі інтенсивного навчання та підтримки здоров’я учнів забезпечує педагогічний колектив досвідчених висококваліфікованих спеціалістів, серед яких 40% має вищу категорію та звання «вчитель-методист», «старший вчитель», 1 заслужений учитель України, 1 кандидат наук.

У гімназії функціонує 18 предметних та наукових гуртків і студій, що відвідує 63% учнів. Це надає освітньомк процесу самобутності, неординарності, багатогранності, позитивно впливає на психоемоційну сферу гімназистів,  створює реальну можливість трансформувати знання, уміння й навички у ключові компетентності.

Робота хореографічної та вокальної студій, гуртків: «Школа лідерів», «Діалог», «Дебати», «Дивослово», Співдружність», «Інтелект», «Ейнштейн» спрямована на розвиток творчого потенціалу учнів, їх здібностей, талантів, формування естетичного смаку, здорового способу життя, на задоволення потреб учнів у реалізації їх особистості, залучення якомога більше гімназистів до різноманітних видів діяльності. Робота гуртків військово-патріотичного спрямування: «Захисник Батьківщини», «Сокіл» («Джура») направлена на популярізацію здорового способу життя, зміцнення здоров’я учнів, виховання почуття патріотизму.

Профільне навчання в гімназії

В гімназії з 1 по 9 класи поглиблено вивчається англійська мова. Ефективним засобом диференціації освіти в старшій школі є профільне навчання (іноземна філологія та математичний), яке забезпечує більш глибоку підготовку старшокласників у ті галузі знань і діяльності, до яких у них сформувались стійкі інтереси і здібності. Відповідно до запитів дітей у Бердянській гімназії №1 «Надія» Бердянської міської ради Запорізької області III ступеня визначено наступні профілі навчання:

  • 10 клас — математичний профіль;
  • 11 клас — математичний профіль.